FW-03-02-F-D-642-083
Part Number:
FW-03-02-F-D-642-083
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.800" (20.320mm)
Length - Post (Mating) :
0.083" (2.108mm)
Length - Stack Height :
0.642" (16.307mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)