FW-03-02-F-D-500-075
Part Number:
FW-03-02-F-D-500-075
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.650" (16.510mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)