FW-03-01-F-D-500-250
Part Number:
FW-03-01-F-D-500-250
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.795" (20.193mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)