FW-02-05-G-D-530-065
Part Number:
FW-02-05-G-D-530-065
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.595" (15.113mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.530" (13.462mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)