HW-05-08-F-D-328-SM-A
Part Number:
HW-05-08-F-D-328-SM-A
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating) :
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height :
0.328" (8.331mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)