FW-05-03-F-D-160-065
Part Number:
FW-05-03-F-D-160-065
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.225" (5.715mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)