FW-05-03-F-D-180-158
Part Number:
FW-05-03-F-D-180-158
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.338" (8.585mm)
Length - Post (Mating) :
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height :
0.180" (4.572mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)