FW-05-03-F-D-180-115
Part Number:
FW-05-03-F-D-180-115
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.295" (7.493mm)
Length - Post (Mating) :
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height :
0.180" (4.572mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)