FW-05-03-F-D-170-170
Part Number:
FW-05-03-F-D-170-170
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.340" (8.636mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.170" (4.318mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)