FW-05-03-F-D-085-100
Part Number:
FW-05-03-F-D-085-100
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.185" (4.699mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.085" (2.159mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)