ZW-11-09-L-S-200-315
Part Number:
ZW-11-09-L-S-200-315
Description:
CONN BRD STACK .100" 11POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.315" (8.000mm)
Number of Positions :
11
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)