ZW-07-14-T-D-1260-085
Part Number:
ZW-07-14-T-D-1260-085
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
1.260" (32.004mm)
Length - Tail :
0.085" (2.159mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)