ZW-05-16-G-D-265-118
Part Number:
ZW-05-16-G-D-265-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating) :
0.062" (1.575mm)
Length - Stack Height :
0.265" (6.731mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)