TW-05-09-F-D-175-SM
Part Number:
TW-05-09-F-D-175-SM
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.388" (9.855mm)
Length - Post (Mating) :
0.213" (5.410mm)
Length - Stack Height :
0.175" (4.445mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)