FW-05-05-F-D-446-172
Part Number:
FW-05-05-F-D-446-172
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.618" (15.697mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.446" (11.328mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)