FW-05-05-F-D-490-100
Part Number:
FW-05-05-F-D-490-100
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.590" (14.986mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.490" (12.446mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)