FW-05-05-F-D-361-085
Part Number:
FW-05-05-F-D-361-085
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.446" (11.328mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.361" (9.169mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)