FW-05-05-F-D-303-101
Part Number:
FW-05-05-F-D-303-101
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.404" (10.262mm)
Length - Post (Mating) :
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height :
0.303" (7.696mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)