FW-04-03-L-D-270-086-TR
Part Number:
FW-04-03-L-D-270-086-TR
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.356" (9.042mm)
Length - Post (Mating) :
0.086" (2.184mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Number of Positions :
8
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)