DW-05-13-F-D-910
Part Number:
DW-05-13-F-D-910
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height :
0.910" (23.114mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)