DW-10-13-F-S-956
Part Number:
DW-10-13-F-S-956
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
0.956" (24.282mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)