ZW-13-13-T-S-815-275
Part Number:
ZW-13-13-T-S-815-275
Description:
CONN BRD STACK .100" 13POS
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.815" (20.700mm)
Length - Tail :
0.275" (6.985mm)
Number of Positions :
13
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)