ZW-09-09-G-S-294-218
Part Number:
ZW-09-09-G-S-294-218
Description:
CONN BRD STACK .100" 9POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.218" (5.537mm)
Length - Stack Height :
0.294" (7.468mm)
Length - Tail :
0.218" (5.537mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)