ZW-07-13-G-S-803-255
Part Number:
ZW-07-13-G-S-803-255
Description:
CONN BRD STACK .100" 7POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.803" (20.396mm)
Length - Tail :
0.255" (6.477mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)