HW-05-09-L-D-300-333
Part Number:
HW-05-09-L-D-300-333
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.097" (2.464mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.333" (8.458mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)