HW-04-12-F-D-590-SM
Part Number:
HW-04-12-F-D-590-SM
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height :
0.590" (14.986mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)