FW-03-04-F-D-570-118
Part Number:
FW-03-04-F-D-570-118
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.778" (19.761mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.570" (14.478mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)