ZW-07-12-T-D-732-160
Part Number:
ZW-07-12-T-D-732-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.732" (18.593mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)