ZW-05-08-G-D-379-075
Part Number:
ZW-05-08-G-D-379-075
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.076" (1.930mm)
Length - Stack Height :
0.379" (9.627mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)