FW-03-03-G-D-275-065-TR
Part Number:
FW-03-03-G-D-275-065-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.340" (8.636mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)