TW-02-04-F-D-263-SM-A-TR
Part Number:
TW-02-04-F-D-263-SM-A-TR
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.487" (12.370mm)
Length - Post (Mating) :
0.224" (5.690mm)
Length - Stack Height :
0.263" (6.680mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)