TW-08-09-F-S-300-078
Part Number:
TW-08-09-F-S-300-078
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.078" (1.981mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)