DW-10-14-F-S-1120
Part Number:
DW-10-14-F-S-1120
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height :
1.120" (28.448mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)