FW-03-03-G-D-085-315-TR
Part Number:
FW-03-03-G-D-085-315-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) :
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height :
0.085" (2.159mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)