HW-05-12-F-D-855-SM
Part Number:
HW-05-12-F-D-855-SM
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.855" (21.717mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)