ZW-09-12-L-S-748-164
Part Number:
ZW-09-12-L-S-748-164
Description:
CONN BRD STACK .100" 9POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.748" (19.000mm)
Length - Tail :
0.164" (4.166mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)