ZW-06-11-S-S-617-125
Part Number:
ZW-06-11-S-S-617-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.188" (4.775mm)
Length - Stack Height :
0.617" (15.672mm)
Length - Tail :
0.125" (3.180mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)