ZW-05-10-L-D-400-087
Part Number:
ZW-05-10-L-D-400-087
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.343" (8.712mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.087" (2.210mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)