ZW-05-10-L-D-315-400
Part Number:
ZW-05-10-L-D-315-400
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.400" (10.160mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)