FW-02-03-G-D-205-100
Part Number:
FW-02-03-G-D-205-100
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.305" (7.747mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.205" (5.207mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)