ZW-05-15-T-T-235-285
Part Number:
ZW-05-15-T-T-235-285
Description:
CONN BRD STACK .100" 15POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.235" (5.969mm)
Length - Tail :
0.285" (7.239mm)
Number of Positions :
15
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)