ZW-06-10-S-S-715-115
Part Number:
ZW-06-10-S-S-715-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
Length - Stack Height :
0.715" (18.161mm)
Length - Tail :
0.115" (2.921mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)