TFSD-10-28-G-06.69-T-NDS
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TFSD-10-28-G-06.69-T-NDS
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
.050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Plug
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
0.558' (170.00mm, 6.69")
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)