TW-02-07-F-D-300-SM-A
Part Number:
TW-02-07-F-D-300-SM-A
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.451" (11.455mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)