ZW-12-13-T-S-853-188
Part Number:
ZW-12-13-T-S-853-188
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.189" (4.800mm)
Length - Stack Height :
0.853" (21.667mm)
Length - Tail :
0.188" (4.775mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)