ZW-06-13-T-D-200-1025
Part Number:
ZW-06-13-T-D-200-1025
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.005" (0.127mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
1.025" (26.035mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)