HDWM-05-54-TM-D-260-SM
Part Number:
HDWM-05-54-TM-D-260-SM
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.545" (13.843mm)
Length - Post (Mating) :
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)