HW-05-10-F-D-551-110
Part Number:
HW-05-10-F-D-551-110
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.169" (4.293mm)
Length - Stack Height :
0.551" (13.995mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)