TW-06-03-F-S-190-SM
Part Number:
TW-06-03-F-S-190-SM
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating) :
0.277" (7.036mm)
Length - Stack Height :
0.190" (4.826mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)