HPW-03-04-T-S-550-709
Part Number:
HPW-03-04-T-S-550-709
Length - Overall Pin :
1.349" (34.265mm)
Length - Post (Mating) :
0.709" (18.009mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.200" (5.08mm)